ست کردن اکسسوری‌ها و لباس‌؛ ۵ نکته کلیدی

اکسسوری‌ها تبدیل به بخشی ثابت از زندگی هم آقایان و هم بانوان شده‌اند. طیف گسترده اقلامی که می‌توانند تحت عنوان اکسسوری شناخته شوند، باعث شده تا همه ما حداقل یک آیتم داشته باشیم که با این نام مورد خطاب می‌گیرد. اما در عین حال این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از افراد از قواعد زیبایی‌ شناسی و ست کردن اکسسوری‌ها و لباس‌ بی‌اطلاع باشند. دنبال کردن این ۵ نکته کلیدی هم برای آقایان و هم برای بانوان در ست کردن اکسسوری‌ها و لباس‌ آن‌ها بسیار کارگشا خواهد بود و استایل آن‌ها را به سطحی بالاتر خواهد برد.

نسبت‌ اندازه‌ها

شاید این نکته اساسی‌ترین قاعده برای ست کردن اکسسوری‌ها و لباس‌ها باشد. در عین حال این نکته‌ای است که حتی بسیاری از طرفداران فشن و دنبال‌کنندگان ترندهای ان در ایران هم از آن بی‌اطلاع هستند. بسیار مهم است که نسبت اندازه‌های بین لباس و اکسسوری رعایت شود. اگر لباس‌های شما حجم زیادی از بدن شما را در بر می‌گیرند، بهتر است از اکسسوری‌های کوچک‌تر استفاده کنید. در عین حال اگر لباس‌های شما کمتر هستند، مثلا اگر در یک روز آفتابی راهی ساحل هستید،‌ در چنین مواقعی اکسسوری‌های بزرگتر مانند گوشواره‌های درشت و…بیشتر به چشم می‌آیند.

رنگ‌بندی

توجه داشته باشید که اکسسوری‌ها نقشی ثانوی در قبال لباس‌های شما دارند بنابراین انتخاب آن‌ها باید بر اساس لباس‌های شما باشد. اگر در مورد قواعد رنگ‌بندی لباس اطلاعات دارید، قطعا در این زمینه نیز سریعا ماهر می‌شوید. برای مثال اگر تم رنگی خنثی مانند سفید، مشکی یا کرم برای محل کار استفاده می‌کنید، اکسسوری‌های رنگی بهترین هماهنگی را دارند. در عین حال برای مهمانی‌ها یا مواقعی که رنگ‌ها بیشتر در تیپ شما بروز می‌کنند، اکسسوری‌های خنثی‌تر و فلزی ترکیبی بهتر هستند. رنگ‌بندی در کنار توجه به اندازه‌های مهم‌ترین نکته‌هت در هنگام ست کردن اکسسوری‌ها و لباس هستند.

به فصل توجه کنید

اینکه در کدام مقطع سال هستیم قطعا در ترکیب ست کردن اکسسوری‌ها و لباس‌ نقش مهمی ایفا می‌کند. در حالی‌ که برخی از اکسسوری‌ها مانند زیورآلات فلزی در تمام طول سال با درخشش خود در استفاده می‌مانند، برخی دیگر تنها برای فصل‌های خاصی مناسب هستند. برای مثال شال‌ها یکی از اکسسوری‌هایی هستند که در فصل زمستان استفاده و ترکیب‌بندی بهتری دارند.

ترکیب اکسسوری‌ها با هم را فراموش نکنید!

یکی از تله‌هایی که افراد تازه‌کار در هنگام ست کردن اکسسوری‌ها و لباس در دام آن می‌افتند، این است که به قدری در فرآیند ترکیب غرق می‌شوند که فراموش می‌کنند که اکسسوری‌های مختلف نه تنها باید در کنار لباس، بلکه در کنار یکدیگر نیز هماهنگ باشند. بهترین راه حل برای این کار ساختن «تم»‌های مخصوص به خودتان است. برای خودتان ست‌های خاص با تم‌های خاص دست کنید و آن‌ها را به یاد داشته باشید. یکی دیگر از راه حل‌ها کنار هم گذاشتن همه اکسسوری های مورد استفاده در کنار هم و در نظر گرفتن هماهنگی آن‌ها است.


خریدتان هوشمندانه باشد

بهتر است همیشه در هنگام خرید اکسسوری‌ها، در پس ذهنتان هماهنگی‌ آن‌ها با لباس‌های خودتان را دز نظر داشته باشید. خیلی وقت‌ها ما ممکن است عاشق یک اکسسوری خاص شویم و فورا آن را بخریم. تنها برای این وقتی به خانه می‌رسیم دریابیم این اکسسوری با هیچ‌کدام از لباس‌های ما هماهنگ نمی‌شود. پس همیشه حواستان به ظرفیت ست کردن اکسسوری‌ها و لباس باشد تا در این تله نیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

MENU

سوالی دارید راحت بپرسید
مکالمه را شروع کنید
با کلیک روی پنجره زیر از طریق واتس‌اپ گفتگو کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم