مراقبت از پیرسینگ‌های تازه؛ ۷ نکته کلیدی

در عالم اکسسوری‌های گوشواره‌ها یکی از بزرگ‌ترین بازارها را دارا هستند. گوشواره‌ها همچنین در میان قدیمی‌ترین اکسسوری‌های در حال استفاده در تاریخ بشر هم برای آقایان و هم برای بانوان هستند. با این وجود استفاهده آن‌ها در ایران بیشتر در انحصار بانوان است. خانم ها قطعا در مورد درد و در برخی مواقع داستان‌های ترسناک حاصل از عواقب پیرسینگ غیر اصلی چیزهای بسیاری شنیده‌اند. گذشته از اهمیت اصولی انجام شدن پیرسینگ، اصول نگهداری از آن‌ها در بازه زمانی دوماهه پس از آن نیز حائز اهمیت بالایی است. در این مطلب به ۵ نکته کلیدی درباره مراقبت از پیرسینگ‌های تازه می‌پردازیم.

قبل از پیرسینگ؛ کلینیک بروید ولی نه هر کلینیکی

مهم‌ترین نکته که بر تمامی اعمال شما در راستای نگهداری از پیرسینگ پس از انجام آن تاثیر دارد، انجام پیرسینگ در محیطی حرفه‌ای است. بسیاری از بانوان در نسل‌های گذشته و برخی حتی حالا در خانه گوش خود را با شیوه‌های غیراصولی سوراخ می‌کنند. حتما پیرسینگ را در یک کلینیک حرفه ای و حاذق انجام دهید و در تحقیق در مورد صلاحیت کلینیک‌های زیبایی کوتاه نکنید. همه نکات مهم درباره مراقبت از پیرسینگ‌های تازه در مورد پیرسینگ انجام شده در چنین محیطی است.

دستان تمیز،‌گوش تمیز

پس از انجام پیرسینگ خود با شیوه‌های اصولی، بازه زمانی یک تا دو ماهه پس از آن بسیار در مراقبت از آن مهم است. گوش‌ها در کنار بینی و چشم‌ها اجزایی هستند که در طول روز مرتبا در حالی که حواسمان نیست آن‌ها را لمس می‌کنیم.  به طور متوسط، هر فرد در طول ساعت ۲۳ بار صورت خود را لمس می‌کند. در طول این بازه زمانی، بافت درونی لاله گوش در معرض خطر عفونت است. تمیز بودن دستان شما در این دوره زمانی در یکی از اصلی‌ترین شیوه‌های مراقبت از پیرسینگ‌های تازه است. پس حداقل ۱ بار در هر ساعت آن‌ها را بشویید تا از عفونت‌های جدی در امان باشید.

موهای خود را ببندید

شامپوها و نرم‌کننده‌ها همه برای تمیز کردن مو به کار می‌روند پس خطری ندارند. این عبارتی است که زمینه‌ساز عفونت برای بسیاری از خانم‌ها پس از پیرسینگ شده است. ذرات شامپو و نرم‌کننده باقی‌مانده بر روی مو خشک می‌شوند و مانند مو آلوده می‌شوند. بهتر است در طول دو هفته ابتدایی پس از پیرسینگ جهت مراقبت از پیرسینگ‌های تازه خود، موهای خود را بسته و از گوش خود دور نگه دارید. در موقع خواب نیز موهای خود را به سمت بالا یا عقب مایل کنید.

نظافت اصولی گوش

شاید مهم‌ترین نکته در میان شیوه‌های مراقبت از پیرسینگ‌ تازه نظافت اصولی آن باشد. در عین حال هم در میان پزشکان و هم در اینترنت شبه‌علم زیادی در این مورد وجود دارد. بهترین شیوه نظافت گوش تازه سوراخ شده، استفاده از پماد مخصوص است که معمولا توسط کلینیک مسئول ارائه می‌شود. این پماد باید هرروز دوبار استفاده شود. پس از تمام شدن این پماد نیز بد نیست که روزی یکبار با یک تکه پنبه تمیز پیرسینگ‌ خود را با کمی الکل طبی تمیز کنید. این شیوه مراقبت از پیرسینگ تازه کمی سوزش خواهد داشت، ولی این سوزش قطعا به درد عفونت احتمالی‌ای که اگر آن‌را انجام ندهید به سراغتان خواهد آمد، می‌ارزد.

گوشواره‌های خود را درنیاورید!

یکی از شایع‌ترین اشتباهات خانم‌ها پس از انجام پیرسینگ درآوردن زودهنگام گوشواره‌ها است. یکی از الزامات مراقبت از پیرسینگ‌های تازه، استفاده مستمر از گوشواره در پیرسینگ تازه است. باید حتما به مدت ۶ تا ۸ هفته از گوشواره استفاده کنید، در غیر این صورت پیرسینگ بسته خواهد شد و باید دردی را که از سر گذراندید متحمل شوید. بعد از این دوره ۶ تا ۸ هفته‌ای نیز با وجود این که می‌توانید گوشواره را در آورید،‌ برای مدت طولانی این کار را نکنید، حتی بهد از چند سال نیز بدن شما سعی خواهد کرد پیرسینگ را ببندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

MENU

سوالی دارید راحت بپرسید
مکالمه را شروع کنید
با کلیک روی پنجره زیر از طریق واتس‌اپ گفتگو کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم